Išijas je bolest uzrokovana degenerativnim promjenama i preranim starenjem diskova između pršljenova kičme. Što da vam kažemo da je otkriven lijek protiv išijasa?
Osim toga, išijas se može pojaviti kao posljedica nepravilnog sjedenja i hodanja, nošenja visokih potpetica, istezanja mišića ili podizanja teškog tereta ili viška tjelesne težine. Oštećen disk i upala živaca može izazvati išijas.
Najčešći simptomi su bol i ukočenost u lumbalnom dijelu kičme koja se obično pojavi nakon određenog napora, savijanja ili podizanja.
Bol možemo opisati kao oštru i jaku, koja se javlja privremeno ili ostaje trajno neko vrijeme. Svaki fizički napor, kašljanje ili kihanje, u slučaju išijasa prati i ukočenost. Podizanje noge u ležećem položaju dolazi do rastezanja živca išijasa i pojave boli.
Mnoge osobe koje su patile od išijasa svjedoče kako im je ovaj prirodni lijek pomogao. Kažu da je efikasan, a kako je priprema jednostavna, ne vidimo razloga da ga i sami ne isprobate.
Sastojci za lijek:
Priprema lijeka: Prvo zgnječite i usitnite režnjeve bijelog luka, stavite ih u mlijeko i kuhajte na srednjoj temperaturi par minuta. Pred kraj pustite da mlijeko proključa pa sklonite sa kola. Kada se ohladi dovoljno da se može piti, možete mlijeko zasladiti medom i popiti dok je toplo. Za najbolji efekt liječenja trebali bi popiti barem 2 decilitre ovog mlijeka na dan. Pijte kroz neki period, dok ne osjetite poboljšanje.
Za kraj malo o bolesti, simptomima i trenutku kada je potrebno posjetiti liječnika.
Išijas je stanje kada se bol javlja iz donjeg dijela kralježnice, koja putuje prema stražnjici i nogama. Ako imate išijas moguće je da osjetite bol duž čitavog puta živca, a intenzitet boli može varirati. Možete osjećati blage ili oštre bolove, slabo peckanje ili neku sličnu nelagodu.
Ponekad možete osjetiti nešto poput strujnog udara. Bol može biti puno veća kada kašljete ili kišete, a dugoročno sjedenje može pojačati simptome.
Išijas je specifičan po tome što obično zahvaća samo jednu stranu vašeg tijela.
Još jedna posebna stvar za išijas je to da neki ljudi znaju imat i ukočenost, trnce ili slabost u mišićima kod zahvaćene noge ili stopala. Također, neke osobe imaju bol u jednom dijelu noge a ukočenost u drugom dijelu.
Blagi išijas obično prođe sam, kroz određen vremenski period. Ipak, ako sami sebi ne možete pomoći, i smatrate da išijas traje duže nego bi trebao, svakako se možete obratiti liječniku.
Tražite hitnu medicinsku skrb ako:
Fizikalna terapija
Par riječi za kraj: Išijasu pogoduje sjedilački način života. Posebno su pogođene osobe koje se slabo ili nikako ne kreću, koje imaju prekomjernu tjelesnu masu, previše mekan madrac, loše držanje tijela, spuštena stopala ili nose visoke potpetice. Ako vas muče akutni bolovi ne podižite ništa teže od pet kilograma. Težinu predmeta koji dižete prenosite na savijena koljena i ruke, a ne na leđa. Teške predmete ne vucite, već ih gurajte.
Kultni horor filmovi mnogima su odlična zabava, osobito u vrijeme Halloweena. Ali nakon što ste…
Dana 17. studenog 2024., Stipe Miočić, jedan od najvećih teškaša u povijesti MMA-a, objavio je…
Casablanca film je jedan od onih filmova koje prepoznajete čak i prije nego što ih…
Rijeka će 16. i 17. studenog postati središte holističkog zdravlja, duhovnosti i osobnog razvoja. Ove…
Celijakija je autoimuna bolest koja se aktivira glutenom, proteinom prisutnim u žitaricama kao što su…
Sport i natjecanje na svjetskoj sceni oduvijek su izazivali ne samo interes i uzbuđenje, već…